Deus ex mikrofona: Štěpán Gajdoš

2. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Deus ex mikrofona je sérií setkání improvizačního souboru My kluci, co spolu chodíme s pokaždé jiným režisérem. Živá režie, živá improvizace – neopakovatelný večer.

Z divadelní zkoušky se může stát improvizace, a naopak improvizace se může stát divadelní zkouškou. Hranice připraveného a spontánního se vytrácejí.  S režisérem se dostanou do zranitelné situace. Ten běžně nerežíruje před diváky a soubor je zvyklý naopak pracovat bez autority. Nikdo z nich neví, co může od druhého očekávat. Spolu s nimi mohou diváci nahlédnout do zákulisí a tvůrčích procesů dané osobnosti.

V téhle hře není jasné, kdo píše pravidla ani jaká vůbec jsou natož kdo je zrovna na tahu. Soubor chce ztělesnit práci režiséra, který je běžně „neviditelný“. Dokáží si zachovat vlastní autentičnost a spontánnost a vejít se zároveň do mantinelů jím nastavených? Touto sérií chce soubor poukázat na paradox tvorby, tedy (ne)možnost režírovat inscenaci improvizovaného charakteru. Dokáží konfrontovat své improvizační schopnosti s novým a neznámým?

Na první repríze Deus ex mikrofona se Kluky bude snažit ukočírovat herec, scénárista a divadelní režisér, Štěpán Gajdoš. Projekty této mladé osobnosti jsou k vidění po celé České republice. Zaměřuje se na tvorbu autorských inscenací a je také velmi aktivním režisérem na poli dětského divadla. Bude to s Kluky taky režijní pohádka?

Dále diváci uslyší a nebo již zaslechli/uposlechli hlasy například Jiřího Havelky, Petra Zelenky nebo choreografa Jara Viňárského a dalších.

Představení je vhodné od 15 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články