Dílna Art-Perform (pro děti a teenagery 12–16 let)

7. 3. 2024 - 13. 6. 2024, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/
Místo
Artpark
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Dílna současného umění v Galerii Rudolfinum. První lekce ve čtvrtek 7. března v 17:00 je pro všechny nové zájemce zdarma.

Akce je vhodná pro děti či teenagery ve věku 12–16 let, které zajímá současné umění, chtějí se kreativně rozvíjet a hledají svůj vlastní způsob uměleckého projevu či vyjádření. Tvorba, kreativita, experiment a hra, performance a současné umění. Se všemi těmito pojmy se bude od března do června pracovat v nové Dílně Art-Perform, kterou připravil Artpark Galerie Rudolfinum. První lekce ve čtvrtek 7. března v 17:00 je pro všechny nové zájemce zdarma. Zápis je pro ty, kteří nestíhají, možný i později v průběhu kurzu za sníženou cenu. Účastníci si tedy mohou vyzkoušet, co je baví a co je pro ně přirozené. Na Dílně je pak možnost tento směr prohlubovat.

Co znamená současné umění? Co může přinést? Jak být jeho součástí a jak ho lze uměleckým i performativním přístupem obohatit? I to patří mezi otázky, na které budou účastníci Dílny společně s lektory hledat kreativním způsobem odpověď.

Tento půlrok bude zaměřený na práci se zvukem, zvukovou kompozici, tvorbu hudebních nástrojů, práci s příběhem, tvorbu postavy a komiksu, ilustraci, grafiku, vyvíjení originálního fontu, materiálové divadlo, hledání tématu skupiny a společnou tvorbu happeningu. Účastníci se setkají s rozličnými materiály, výtvarnými technikami a médii a budou mít možnost objevovat svůj svébytný umělecký projev.

Praktické informace:

  • Komu je Dílna Art-Perform určena? Dětem a teenagerům od 12 do 16 let.
  • Jaké je vstupné? 2250 Kč / pololetí (Cena nezahrnuje první lekci 7. března, která je pro všechny nové účastníky zdarma.)
  • Kdy se Dílna koná? Každý čtvrtek od 17:00 do 19:00 v termínu 7. března 2024–13. června 2024
  • V případě zájmu o pozdější zápis či v případě jakýchkoli dotazů se lze obrátit na Natálii Rajnišovou na adrese rajnisova@rudolfinum.org.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články