Dílna pro mládež a dospělé s umělcem Ondřejem Malečkem: Zátiší

15. 6. 2024 10:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.ngprague.cz/o-nas/budovy/veletrzni-palac/
Místo
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

„Zátiší je pro mě, vedle figury, případně portrétu a krajiny, základním stavebním prvkem umění a dějin umění. Rád bych pominul řeči o tom, že je něco zkostnatělé a zastaralé.“

V lekci si účastníci dokážou, že téma zátiší je svěží, moderní a stálé. Krátká prohlídka ve sbírkách NG jim umožní zamyslet se lépe nad historií tématu a uvědomit si, že se jedná zároveň o jeden z nejlepších studijních materiálů, který malíři používali od nepaměti. Zátiší totiž svlékne člověka donaha, opravdu úplně odhalí jeho podstatu, jak umělec zkombinuje věci a kam, jak je poskládá, jaké si vybere předměty a co o něm vypovídají, proč je tam umístil.

V této lekci se naučí účastníci postavit zátiší, buď osobní, na základě vlastních materiálů, nebo společné ze zásob NGP. Pokusí se odhalit, co to o nich vypovídá. Najít klíč ke každému předmětu, jak jej ztvárnit. Věci jsou různé a mají odlišný příběh a zátiší ho dokáže vyprávět. Také se budou snažit zaznamenat barevné vztahy mezi jednotlivými předměty v prostoru. Cílem této lekce je vytvořit zátiší (s ovocem, květiny ve váze, vanitas atd.) pomocí akvarelových a kvašových barev.

Pro účastnictvo od 13 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články