DJ Shadow + support: Amtrac

7. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Klub
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

S novou deskou se do Prahy vrací DJ Shadow. DJ Shadow vystoupí v klubu Roxy 7. března 2024. Klub otevře v 19:00, od 19:30 vystoupí producent Amtrac a od 20:30 pak DJ Shadow.

Jeho bohatou a různorodou tvůrčí dráhu lemují stylové proměny i spolupráce se jmény jako Run the Jewels anebo Thom Yorke. Když se v Praze představil naposledy, psal Musicserver o tom, že „předvedl hotové peklo a naprosto uchvátil publikum.“ Teď se vrátí s čerstvým albem Action Adventure.

Josh Davis vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce. Jako DJ Shadow se do téhle dekády rád vrací, rozhodně se ale nespokojuje s retro nostalgií. Debutové album Endtroducing….. (1996) patří ke klíčovým nahrávkám dekády, mimo jiné proto, jak na ní Davis nakládá s nespočtem vlivů, což je pro jeho tvorbu ostatně typické.

Postupem let se z něj stala nadžánrová autorita, která se navíc nebojí „koketovat“ tu s cheesy popem, tu rockem anebo psychedelií. O tom, že pomáhal pokládat základní kameny trip hopu, netřeba mluvit. Davis se stal i vyhledávaným jménem pro kolaborace v době, kdy to ještě zdaleka nebylo běžné. Jeho jméno tak lze nalézt po boku De La Soul, Richarda Ashcrofta, rappera Nase či Wu-Tang Clan, ale i v titulcích dokumentárních filmů, videoher anebo seriálu The Wire – Špína Baltimoru.

Skutečný hudební nadšenec s nebývalým stylovým záběrem, ale i sběratel (doma má na šedesát tisíc nahrávek včetně stovek rapových dem) se teď do Prahy vrátí, aby představil nejčerstvější desku Action Adventure, na kterou se čekalo dlouhých pět let. Na té se potkávají osmdesátkové vibes s dekádami nabušené tvůrčí dráhy a zkušeností. Umění samplingu se za tu dobu rozhodně proměnilo, DJ Shadow ale potvrzuje, že nejen v této oblasti zůstává relevantním jménem. A totéž platí o jeho nezaměnitelných koncertech. „Způsob, jakým [naživo] z drážek vinylů tvořil nové skladby, mi bral dech,“ psal už před lety hiphopový expert Karel Veselý.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články