Do romantického parku Na Cibulce

26. 8. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Tramvajová zastávka Poštovka
Plzeňská, Praha
zobrazit na mapě

Na této procházce se účastníci projdou krásným lesoparkem v Košířích, který patřil k usedlosti Cibulka a na svých toulkách si jej oblíbili například Karel Hynek Mácha i Jakub Arbes. Seznámí se s historií a osudem usedlosti, jež se pomalu probouzí z dlouhých let chátrání k novému životu. Dozví se více o neobyčejné osobě jejího zakladatele, osvíceného knížete-biskupa Leopolda Linharta Thun-Hohensteina a o pověstech, které stavebníka i samotnou usedlost opřádají. Cestou se pokochají výhledem z nejstarší pražské rozhledny do korun staletých dubů a poví si o tom, kde stávaly mechanické sochy poustevníka a rytíře ve zbroji, jaké mytologické postavy zdobí park v současnosti a kam zmizel tajemný kamenný zahradník. Tentokrát budou mít účastníci také jedinečnou možnost vstoupit do areálu usedlosti Cibulka a prohlédnout si (pouze zvenku), jak pokračují stavební práce, které by tuto památku měly proměnit na moderní centrum paliativní péče.

Praktické informace:

  • Lektorem komentované vycházky je Dagmar Winklerová.
  • Místo setkání je na tramvajové zastávce Poštovka (směrem k Motolu a na Sídliště Řepy, linka 9 nebo 10).
  • Trasa není fyzicky náročná, ovšem je doporučena obuv vhodná do přírodního terénu.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je přibližně 2 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátoři pořizují fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací je možné najít zde.

Průvodcem komentované vycházky je Dagmar Winklerová. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články