Dočasné struktury 5: kino, infopoint, displej

7. 3. 2019 - 31. 12. 2029, Ostrava

Typ akce
Výstava
web
http://plato-ostrava.cz/
Místo
PLATO Bauhaus
Janáčkova 22, Ostrava
zobrazit na mapě

Užitné prostory budované umělci přímo pro podmínky galerie Plato se rozšířily o kino (Eye Drop) podle projektu polské umělkyně Zuzy Golińské, o zázemí pro návštěvnický servis (Pastýři) navržený Francouzkou Stéphanie Lagarde a o třetí prezentační strukturu – displej (Bezmocný zdroj veškeré moci) českého umělce Zbyňka Baladrána. Výstava je pátým pokračováním cyklu Dočasné struktury.

Prostor pro denní snění a večerní filmové projekce je odpovědí polské umělkyně Zuzy Golińské na otázku, jak může vypadat a fungovat kino v galerii. Francouzská umělkyně Stéphanie Lagarde pak pomohla se zprostředkováním různých typů informací o tom, co Plato nabízí. Její intervence v podobě zázemí návštěvnického servisu je prvním místem v budově bývalého Bauhausu, kde se diváci setkají s uměleckým dílem jako funkční strukturou. Zbyněk Baladrán vytvořil další variaci na prezentační místo. Jako aktivní umělec a žádaný architekt výstav se o téma displeje dlouhá léta zajímá.

Umělci: Stéphanie Lagarde, Zuza Golińska a Zbyněk Baladrán

Dočasné struktury jsou celoroční projekt Plato, kdy funkční zázemí městské galerie v bývalém Bauhausu vytvářejí umělci. Místo tradičních výstav představují jako umělecká díla knihovnu, bistro, prodejnu, kino nebo zahradu.

Výstavy trvají po dobu působení PLATO v objektu na ulici Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články