Dool + support

7. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.modravopice.eu
Místo
Modrá vopice
K Žižkovu 1, Praha
zobrazit na mapě

Nizozemští Dool vystoupí 7. června v Modré vopici.

Od roku 2015, kdy ve starém nizozemském přístavním městě Rotterdamu „povstali z popela“ The Devil's Blood a Elle Bandita, zanechali Dool na evropské darkrockové scéně svou pochmurnou stopu. Tito Holanďani hrající „zlověstnou“ směs psychedelického, progresivního a post-rocku a doom metalu se objevili se zvukem, který připomíná jména jako Blue Öyster Cult, Sisters of Mercy, Ghost, the Sword a Sonic Youth.

Na konci minulého roku vydali záznam živáku Visions of Summerland (Live at Arminius Church Rotterdam), které je obraznou zádušní mší jejich Summerland éře a úspěšnému stejnojmennému albu. Nyní se Dool, jejichž jméno je odvozené od nizozemského slova označující putování, vydávají na novou cestu s novým albem. The Shape of Fluidity vykazuje eklektickou, ale plynulou směs progresivního rocku, metalu a post-rocku, aniž by ztratilo chytlavost a dynamické pozadí, jimiž jsou Dool známí.

„Vše plyne, nic nezůstává stejné. Život sám je v neustálém pohybu. Jak si udržet své já ve světě, který je tak neuvěřitelně náročný a agresivní ve všech svých vstupech? Abychom se v tomto oceánu možností a nejistot dokázali orientovat, musíme být tekutí jako voda – a smířit se s chaosem a pomíjivostí,“ tak popisují svou novou desku. The Shape of Fluidity, které má vyjít na jaře 2024, je o hledání sebe sama, plavání proti proudu a čelení světu čelem. Zároveň se texty zabývají příběhem Raven van Dorst, kteří se narodili jako intersex osoba a jako kojenec byli chirurgicky donuceni žít svůj život jako dívka. To platilo až do doby, než se před několika lety rozhodli vzít věci do vlastních rukou a získat zpět prostor, který jim byl odebrán.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články