Double bill: Call Alice + Hélio

18. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Double bill přináší dvě výrazné choreografické osobnosti současného tance: brazilského tanečníka Renana Martinse a českou tanečnici Terezu Ondrovou. Double Bill neboli komponovaný večer, představuje díla dvou umělců vybraných v minulosti do sítě Aerowaves. Jde o dvě sóla, která pracují s tělem jako archivem, jde o docu-dance, jde o dvě výrazné taneční intimní výpovědi.

Tereza Ondrová se vydává v Call Alice pátrat po své dvojnici. Říká se, že každý má někde svého dvojníka. Je tedy možné najít odpovědi prostřednictvím jiné osoby? Co člověka nutí identifikovat se a spojit se s ostatními a se sebou samými? Tereza Ondrová a její dvojnice Francesca Foscarini jsou na cestě mezi dokumentem a intimní výpovědí, ve společné tvorbě se dotýkají řady témat, jako je ženská psychika a její proměny, osamělost, zranitelnost, a nakonec i přijetí stavu, ve kterém se scénické umění nacházelo během pandemie. A i když se tyto dvě ženy neznají, mohou mezi sebou sdílet citové pouto, které přesahuje geografii?

Renan Martins se v Hélio vydává pátrat po svém dědovi Hélio Martinse de Souza, brazilském tanečníkovi. Ve svém autobiografickém díle se Martins pohybuje osobním archivem lidových a společenských tanců a vstupuje do dialogu s vlastními zkušenostmi profesionálního tanečníka v Evropě. Renan Martins s lehkostí a vtipem kombinuje hluboce osobní vyprávění s hudebním dílem Steva Reicha Drumming, složeného před více než 50 lety.

Program

  • 19:30 – Call Alice
  • 20:30 – Hélio

Vhodné pro diváky starší 14 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články