Edvard II.

7. 2. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Don’t fuck with fags!

Král je mrtev, ať žije král! Nový král je gay!? Je to vůbec možné? Ve hře z roku 1591? Co s tím, když je nový král queer? Nebylo by lepší, aby byl mrtev?

Příběh anglického krále Edvarda (Michal Kern), jež se zmítá mezi svou vášní k půvabnému milenci (Denis Šafařík), povinností vůči své královské choti (Becka McFadden) a touhou po moci. Jak se tyto tři elementy srovnají v koktejlu emocí, vyhrocených situací, sexuality i čisté lásky? Kde končí pomsta a začíná teror? A je teror z lásky obhajitelný? Slzy, krev a jiné sekrety se mísí na jevišti současníka Williama Shakespeara, který měl tu smůlu, že zemřel příliš mladý. Stejně jako Edvard II.

Historická hra Christophera Marlowa zavítá na česká jeviště po pauze, která trvala 101 let. Dosud na ni nikdo neměl odvahu. Inscenace se ujal enfent terrible českého divadelního umění Jakub Čermák se svým souborem Depresivní děti touží po penězích, pro inscenaci vznikl zbrusu nový překlad Filipa Krajníka a v hlavní roli se představí čerstvý držitel Českého lva – Michal Kern.

Představení v rámci festivalu Wild! 2023 je podpořeno z programů Evropské Unie, Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a MČ Praha 3.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články