Eleanor a my – Americký týden

30. 10. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.reznicka.cz/
Místo
Divadlo v Řeznické
Řeznická 17, Praha
zobrazit na mapě

Do večerů „nepravidelné” dramaturgie Řeznická Open, které jsou jakousi platformou pro prezentaci názorů, příležitostí k setkání, integrací do prostředí divadla a přináší užší navázání kontaktů s diváky všech věkových kategorií, zařazuje Divadlo v Řeznické diskusní večer s projekcí na téma postavení žen ve společnosti, gender tematiky a bezpečnosti světa v současné době.

K 140. výročí narození „První dámy světa“ Eleanor Roosevelt – ženy s kuráží a vizí lepšího světa - chystá Divadlo v Řeznické Eleanor a my – Americký týden a doprovodné akce k české premiéře hry Marka St. Germaina, Eleanor.

Ve své době byla Eleanor nejmocnější ženou Ameriky. Její hlavní agendou byl boj za občanská práva. Aktivně se podílela na vytvoření několika institucí pod záštitou OSN. Vedla výbor, který dva roky pracoval na návrhu textu Všeobecné deklarace lidských práv. Když Eleanor Roosevelt předkládala Valnému shromáždění OSN Všeobecnou deklaraci lidských práv, prohlásila: „Dnes stojíme na prahu události významné jak pro OSN, tak pro každého z nás.“

Eleanor Roosevelt byla ženou, která celý svůj život zasvětila boji za lidská práva všeobecně. Zasadila s o zlepšení postavení žen ve společnosti, bojovala proti diskriminaci Afroameričanů a všech utiskovaných po celém světě. A Divadlo v Řeznické chce divákům, zprostředkovat oslavu výjimečné ženy, která se zasloužila o zlepšení postavení všech menšinových skupin, celý život bojovala za lidská práva a stala se vzorem pro mnoho generací.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články