Enslaved + Svalbard + Wayfarer

18. 3. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha
zobrazit na mapě

Kapely Enslaved, Svalbard a Wayfarer vystoupí 18. března v pražském klubu Futurum.

Enslaved: Více než tři desetiletí neúnavného objevování je vyneslo do pozice kapely světového měřítka. Jejich směs progresivního black metalu posunula hranice, zbořila očekávání a inspirovala nespočet dalších. Jejich šestnácté album Heimdal představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly před více než třemi desetiletími při zrodu norské blackmetalové scény.

Svalbard: Neochvějný kvartet z Bristolu, který se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy – od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem When I Die, Will I Get Better? v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album The Weight of the Mask s nimi bojuje.

Wayfarer: Západoamerickýá čtyřčlenná sestava kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury. Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album American Gothic, které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články