Esazlesa (křest) + Drom (křest) + FDK

11. 10. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://kabinetmuz.cz
Místo
Kabinet múz
Sukova 4, Brno
zobrazit na mapě

Esazlesa, Drom a FDK vystoupí v pátek 11. října 2024 v Kabinetu múz od 20:00. V rámci večera Esazlesa a Drom také pokřtí svá nová alba.

Esazlesa je západočeská formace založena roku 2009 v Chebu, která se pohybuje na pomezí emo/hardcore a post-rocku. Po několika EP a splitech se spřátelenými kapelami, vydala kapela v únoru 2017 své první dlouhohrající album Společnost psů u Day After Records. Hudba Esazlesa je charakteristická syrovým zvukem, emocionálními texty a dynamickou strukturou, jenž si získala své fanoušky nejen v Čechách, ale i v zahraničí, kde kapela absolvovala několik turné. Po delší tvůrčí pauze začali Esazlesa pracovat na nové desce, jejíž vydání plánují na rok 2024.

Západočeský emo-hardcorový kvartet Esazlesa představuje nový singl s názvem Nihil. Jedná se již o druhý singl z připravovaného alba a potvrzuje skvělou formu kapely, která se vrací po šestileté tvůrčí pauze. Celé album vyjde 13. září a bude obsahovat i první singl Dny vydaný na konci roku 2023. Esazlesa potvrzují i na novince, že je zdobí kvalitní texty, epické kytarové riffy a nekompromisní rytmika, jenž se staly nedílnou součástí podstaty jejich hudby.

Je tomu mnoho let, co liberecká kapela Drom vydala svou poslední řadovou desku Tady bůh není! inspirovanou koncentračním táborem Lety. Drom však ze zorného pole nikdy nezmizeli a čas od času se připomenou splitkem. Ať už to byla poslední nahrávka UR s Tengri nebo třeba Fullmoon Alchemy Narcotic Session s Blues for the Redsun. Na podzim roku 2024 se Drom vrací do Kabinetu s novým albem.

Pražská kapela FDK je nejvýraznějším lokálním reprezentantem postmetalu, zároveň kapelou, jejíž zvuk lokální možnosti vždy překračoval. Pamětníci pamatují jejich spojení se švýcarskými Zatokrev nebo postmetalovými Minsk. FDK na podzim 2022 vydali singl Time Is Truth a klip v režii Tomáše Hájka (HatoHoto Studio) a začátkem roku 2023 se FDK vrátili s albem Sunlight.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články