FAMUFEST 40

6. 3. 2024 - 10. 3. 2024, Praha

Typ akce
Festival
Místo
Praha – různá místa
Praha, Praha
zobrazit na mapě

Milovníkům krátkých filmů a multižánrové tvorby by neměl ujít 40. ročník FAMUFESTu na pražské Letné.

Během pětidenního festivalu se divákům naskytne příležitost shlédnout aktuální tvorbu studentů FAMU i archivní studentské snímky dnes již renomovaných režisérů. Kromě filmového programu si budou návštěvníci moct vychutnat program film industry, hudební koncerty a divadelní představení. To vše bude k vidění v kině Bio Oko, divadle Alfred ve dvoře a dalších prostorách na Letné od 6. do 10. března 2024.

FAMUFEST je multižánrový filmový festival, který každoročně pořádají studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Umožňuje divákům mimo prostředí FAMU zhlédnout nejnovější tvorbu studentů. Jedním z dlouhodobých cílů festivalu je představovat kulturní veřejnosti nové talenty, které budou spoluvytvářet budoucnost české kinematografie, televizní tvorby, fotografie a dalších médií.

Tématem čtyřicátého ročníku FAMUFESTu se staly Sítě. Jejich pomocí je rozšířena pozornost od umělce k divákovi a i dalšími směry. Výběr letošního tématu vychází z neuronových sítí v mozku člověka, které reagují na veškeré podněty, včetně umění. Festival se tak zaměří na smyslové, myšlenkové a především emocionální stavy člověka.

FAMUFEST slaví čtyřicáté výročí, kterému je věnována část programu. Návštěvníci festivalu tak mohou navštívit výroční výstavu v Holešovické šachtě, poslechnout si debatu o historii FAMUFESTu a nebo shlédnout výběr archivních filmů absolventů FAMU.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články