Fanfán Tulipán

19. 6. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.jazzdock.cz/cz/
Místo
Jazz Dock
Janáčkovo nábřeží 2, Praha
zobrazit na mapě

Koncert k příležitosti oslavy 15 let kapely.

Fanfán Tulipán je nadžánrové formace s melodikou Hammond, klavírem, saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Hrají fúzi jazzu, funku, filmové hudby i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky. Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix.

Fanfána založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou: saxofonista Martin Forst, pianista Petr Svoboda, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (North Innergy). Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu nebo na rumunském festivalu SoundCzech.

Aktuální deska Genius noci vznikla loni ve studiu SONO ve spolupráci se zvukaři Milanem Cimfem a Adamem Karlíkem a za přispění několika hostů: trumpetisty Oskara Töröka (Vertigo, Wojtek Mazolewski Quintet), vibrafonisty Radka Doležala (Mallet Q) a tubisty Šimona Janáka (Tygroo). Výsledkem je zvukově i instrumentačně pestrá nahrávka plná zvukomalebných, hravých skladeb. Singl Genius noci kapela vydala také v limitované edici na vinylu a vznikl k němu animovaný klip, který byl uveden na festivalu AniFilm.

Kapela vystoupí v rozšířené sestavě s vibrafonistou Radkem Doležalem a se svým bývalým členem, flétnistou Štěpánem Zbytovským.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články