Fenomén pražských kaváren

9. 3. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Meteorologický sloup
Havlíčkova, Praha
zobrazit na mapě

Od kdy se v Praze káva vaří a kde tento božský nápoj mohli Pražané poprvé ochutnat? Kde se scházeli na kávu obrozenci nebo ve kterém podniku se zrodil Devětsil? Na procházce si účastníci připomenout ty nejslavnější pražské podniky, u jejichž kávou a vínem potřísněných stolků lovili umělci slovutných jmen svoji múzu. Vydají se na výpravu do časů, kdy bylo Václavské náměstí od Příkopů až po Národní muzeum jednou velkou kavárnou. Zavzpomínají na kavárny dávno zaniklé i na ty, které si svoji popularitu zvládly udržet i v nepříznivých časech komunistické totality. A zaradují se i nad některými, které dokázaly povstat jako fénix z popela a na bývalou slávu navázat. Účastníci se mohou přijít dozvědět i to, čím byla architektura pražských kaváren jedinečná. A neměli by nezapomenout si vzít kávu do ruky s sebou.

Průvodcem komentované prohlídky je Dagmar Winklerová. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo srazu bude u meteorologického sloupu před Masarykovým nádražím (u tramvajové zastávky; GPS 50.0875808N, 14.4326650E). Předpokládaná délka akce je přibližně 100 minut.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Ochutnávka není součástí procházky, takže organizátoři doporučují vzít si termosku s horkým nápojem s sebou, nebo se nechat překvapit výběrem v poslední kavárně na trase.
  • Kapacita skupiny je omezena, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články