Four More

28. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Feministická performance Four More je sledem scénických skladeb pro čtyři nahé performerky a jejich těla, prostor, zvuk a světlo. Představení je intenzivní, emotivní, bezeslovná divadelní seance, která využívá hry světla a stínů a uměleckých postupů na pomezí reality a iluze. Přehlídka je inspirována malbou (zejména linorytem Albrechta Dürera Čtyři čarodějnice) a numerologickou a symbolickou tradicí.

Jednou z nejznámějších rytin Albrechta Dürera jsou Čtyři nahé ženy (nebo Čtyři čarodějnice). Čtyři nahé ženy stojí ve stísněné, prázdné místnosti. Každá z nich je vůči divákovi umístěna jinak, jejich oči směřují k něčemu neviditelnému. Jedna má malou hlavu na velkém těle a přísný, pravidelný, téměř klasický profil. Druhá má mírně tvarovanou, hezkou tvář s výrazem úzkosti a její tělo je mladší než ostatní. Třetí je k nám zády – není jí vidět do obličeje. Čtvrtá, která je napůl skrytá za zbytkem, má rustikální obličej s neuvěřitelně sevřenými rty. Jejich těla jsou těžká.

Ideály krásy se mění, ale zdá se, že Dürer neměl v úmyslu na této rytině zobrazit dokonalé krásky. Přirozenost a spontaneita těl zobrazených na obrázku znamená, že člověk nemyslí na starodávné půvaby, ale spíše na živoucí přírodu.

Vhodné pro diváky starší 18 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články