Frank Chiarini & Ritmo Afinado

30. 5. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://ustarepani.club/cs/
Místo
U Staré paní Jazz & Cocktail Club
Michalská 9, Praha
zobrazit na mapě

Frank Chiarini & Ritmo Afinado vystoupí U Staré paní.

Frank Chiarini (Itálie)
Italský zpěvák, skladatel a kytarista známý svou spoluprací s umělci, jako jsou Frank Gambale, Robertinho de Paula, Fausto Beccalossi a Paulinho Garcia. Od roku 2005, kdy se přestěhoval do Varšavy, vystupuje živě se svou kapelou Ritmo Afinado, s níž v roce 2020 vydal debutové album Sea of Istria. Jeho hudba se skládá především z instrumentálních originálů a coververzí, které mají hluboké kořeny v latinskoamerické hudbě, mísí bossa novu, flamenco, fado a zároveň si zachovávají spojení se současným popovým zvukem. V roce 2023 podepsal smlouvu s historickým italským vydavatelstvím Interbeat a vydal album Amori Distanti, které znamenalo začátek jeho spolupráce s Robertem Kunstlerem a odstartovalo produktivní partnerství, které během několika měsíců vedlo k vytvoření více než tuctu písní.

Antoine Surot (Francie)
Absolvent Université Pierre Mendès (Grenoble, Francie). Studoval také na Conservatoire de Chambéry Département jazz (Chambéry, Francie). Je známým jazzovým kytaristou na pražské hudební scéně a díky své účasti v různých hudebních uskupeních, jako jsou Huckleberry (folk & bluegrass) nebo Trippin' Vibes (soul). Vášnivě rád improvizuje, mezi jeho oblíbené styly patří soul, blues, jazz a bossa-nova.

Jamie McDonnell (Spojené království)
Anglický perkusionista s vášní pro africké a latinskoamerické ruční bubny a ručně vyráběné nástroje. Na africké djembe začal hrát během studií v anglickém Carlisle ve svých 21 letech. Do dnešního dne studoval po boku světoznámého hudebníka Michita Sancheze (perkusista The James Taylor All Star Bandu po boku Steva Gadda na bicí), Keiko Yamamoto (zpěvačka, skladatelka a performerka) a mnoha dalších hudebních aranžérů. Jamie vede časté bubenické a rytmické workshopy v Praze a často se účastní jam sessions a open mic scén.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články