Freekind.

2. 11. 2024 20:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.cafevlese.cz
Místo
Café V lese
Krymská 273/12, Praha
zobrazit na mapě

Freekind. vystoupí 2. listopadu v Café V lese.

Netrvalo dlouho, než se „odchovanky“ prestižní umělecké školy Kunstuniversität Graz rozhodly spojit síly a vyjádřit poctu zlaté éře hip-hopu a zároveň svou nostalgii přetavit v současnější zvuk. Řeč je o hudebním duu Freekind., za kterým stojí chorvatská pianistka a zpěvačka Sara Ester Gredelj a slovinská bubenice Nina Korošak-Serčič.

Za elementy R'n'B, jazzu a neosoulu „nasátými“ něžností a křehkostí na míru Lauryn Hill se skrývá prosté motto – „Be free. Be kind“. Freekind. se totiž „nepářou“ s komplikovanou filosofií. Jejich texty jsou jasné ve svém terapeutickém sdělení – „Zůstaň si věrná, zlato, nestarej se moc o svou budoucnost,“ zaznívá v tracku Made It.

Navzdory několika DIY předcovidovým počinům až jejich EP debut Not Good Enough je dostal do lineupu festivalů jako lublaňský Ment nebo Waves Vienna. Pachuť chytlavých groovů a intimních textů načatá jejich první nahrávkou dokreslila jejich první dlouhohrající deska, která vyšla minulé léto u hamburského labelu Légère Recordings. Since Always and Forever vzkazuje: „Minulost možná byla na pytel, ale není důvod se bát do konce života.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články