Fresh Talks: Miloslav Juráni

13. 6. 2024 17:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.divadlodisk.cz/
Místo
Divadlo DISK - střecha
Karlova 26, Praha
zobrazit na mapě

Debaty s hosty Fresh Talks, v rámci které vystoupí host Miloslav Juráni. Moderuje Karolína Plicková. Akce probíhá v rámci festivalu Zlomvaz 2024 na střeše Divadla DISK.

Milo Juráni (1987) se narodil v Bratislavě. Vystudoval Environmentalistiku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Komenského a Teorii a kritiku divadelního umění na bratislavské VŠMU. Působil jako šéfredaktor časopisu Kød – konkrétne o divadle, teatrolog v Divadelním ústavu Bratislava. Je spoluzakladatelem a spolupracovníkem kulturní platformy Mloki.sk a autorem mnoha divadelních kritik, vědeckých článků, několika konferencí, a dramaturgií festivalů. V letech 2017/2018 vedl na Ruhr Universität Bochum seminář na téma propojení ekologie a divadla. V roce 2021 obhájil na VŠMU dizertační práci s názvem Scénické umenia v Antropocéne. Pravidelně dramaturgicky spolupracuje s nezávislou ženskou skupinou MFK Bochum z Německa a od roku 2023 pracuje v HaDivadle jako kmenový dramaturg.

Karolína Plicková je festivalová dramaturgyně, kurátorka, konzultantka a pedagožka zaměřující se na současné alternativní a loutkové divadlo. Vystudovala teatrologii na katedře divadelní vědy FF UK, za diplomovou práci o skupině fyzického divadla Pantomima Alfreda Jarryho získala Cenu Václava Königsmarka. Doktorské studium absolvovala na DAMU. Publikovala články a studie v řadě odborných periodik (Divadelní revue, ArteActa, Taneční zóna, Kød ad.), v letech 2017–2019 působila jako externí redaktorka časopisu Svět a divadlo. Je dramaturgyní festivalu nového divadla Malá inventura a odbornou asistentkou na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, moderuje diskuse, vede workshopy, organizuje loutkové přehlídky Letící puppáci v Klubu Letka a Loutky v řetízku na DAMU. Je členkou dramaturgické rady HaDivadla pro výroční 50. sezonu (2024/2025). Její kniha o tvůrčím procesu autorského divadla Pozorovat prázdný prostor (NAMU, 2022) získala nominaci na Cenu Divadelních novin v kategorii Publikační počin v oblasti divadla. Editorsky připravila kolektivní monografii DAMU nazvanou Divadlo a etika (NAMU, 2023), která byla slavnostně uvedena v dubnu 2024 v Divadle Na zábradlí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články