Fuchs 2 Live: Shygirl + další

14. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.fuchs2.cz/
Místo
Fuchs2
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Od svého debutu v roce 2016 se britská multidisciplinární umělkyně Shygirl drží stejného přístupu: lidé nejsou dvojrozměrní. Hledání spřízněných duší v undergroundu hlavního města ji přivedlo ke spoluzaložení jednoho z nejživějších kolektivů scény: klubového labelu Nuxxe (společně se Sega Bodega a Coucou Chloe). V čele tohoto labelu se zformovala v určující sílu, která se pohybovala jak na okraji popu, tak v temném srdci klubové hudby.

Hudba Shygirl je plná sexu a klubové důvěryhodnosti; zároveň dokáže být neodolatelně podmanivá i nepříjemně hrubá. Texty Shygirl vyvolávají v posluchači nepříjemné pocity, za prvním dojmem se však skrývá hluboká a filozofická umělkyně, které se daří obracet dynamiku moci v problematických situacích. Debutové album Nymph, které vyšlo v září 2022, se vydává do světa art popu, přirozeně kombinuje glitch pop, garage, blog house, hip hop, reggaeton a r&b, na kterém se podíleli producenti jako Arca, Mura Masa, Noah Goldstein nebo Vegyn.

V posledních letech Shygirl spolupracovala mimo jiné s Björk, Arcou, PinkPantheress, SOPHIE, FKA twigs, Sevdaliza, Eartheater a Erikou de Casier. Její rostoucí celosvětová přítomnost ji přivedla ke spolupráci s módními domy jako Mugler a Burberry a její hudba byla použita v několika kampaních pro značku Fenty. Její tvorba se objevila v tisku jako Pitchfork, The New York Times, Dazed, The FADER a mnoha dalších.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články