Garden City Movement

1. 5. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

V hudbě této elektropopové dvojce z Tel Avivu se mísí experimentální house, art-pop a taneční funky rytmy se soulem. Zároveň v jejich písních fanoušci uslyší svůdné blízkovýchodní melodie, jimiž jsou izraelští muzikanti všeobecně proslulí.

„Nemyslím si, že bychom mohli nějak přesně definovat naši hudbu. Je postavena z mnoha vrstev. Když posloucháte naše skladby, všimnete si, že i když mají podobnou atmosférickou linku, liší se od sebe. Pro nás jsou důležité hudební textury než se zařadit do nějakého přesného žánru,“ přibližují svou tvorbu členové kapely.

U Garden City Movement stačí začít skladbami She's So Untouchable a Move On a mají posluchače v hrsti. Tím spíš, že oba songy do světa vypustili s podmanivými a cenami ověnčenými videoklipy točící se okolo teenagerské sexuality a lásky. Zatímco s posledním hitovým zásekem – Summer Night natočeným se slavnou izraelskou kapelou Lola Marsh – si splnili dětský sen hráčů videoher: skladba byla zařazena na soundtrack FIFA 22.

Díky milionům streamů se Garden City Movement zviditelnili na světové hudební scéně a stali se předskokany Bonobo, Caribou či Alt-J. V létě 2023 se představili návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava a Colours tým organizuje i jejich nadcházející vystoupení 1. května 2024 v Roxy Prague.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články