Gioli & Assia

23. 11. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Duo Gioli & Assia přijede do Prahy, kde vystoupí 23. listopadu v Lucerna Music Baru.

Gioli & Assia: Strhující fúze elektro-popu, živých nástrojů a zpěvu.

Gioli (Giorgia Lipari) & Assia (Assia Navia) nejsou jen talentované italské hudebnice, ale i tvůrčí fenomén. Jejich cesta začala náhodným setkáním na internetu, které podpořila společná vášeň pro hudbu, a zanedlouho jejich syrový talent a podmanivá videa vzala internet útokem. Poté, co nadchly publikum svým elektro-popem, se rozhodly zažehnout nezávislého ducha založením vlastního labelu Diesis Records. Výsledkem je hudební zážitek, který zvedá ze židlí publikum na celém světě.

Společnou uměleckou kariéru odstartovaly singlem Stay Closer a od té doby plní taneční parkety po celém světě. Gioli hraje na klavír, violoncello, bicí, kytaru a handpan a Assia ji doplňuje zpěvem.

V dubnu 2019 zahájily sérii živých přenosů #DiesisLive, ve kterých Giolì & Assia představují svou hudbu na unikátních místech po celém světě. Jen na YouTube mají tyto živě vysílané sety více než sto milionů zhlédnutí.

V roce 2022 Gioli & Assia vydaly studiové album Fire Hell And Holy Water, které se stalo jejich doposud nejúplnější uměleckou výpovědí.

Na duben 2024 chystá dvojice vydání dlouho očekávaného EP Resurrection (Act I). Tento zbrusu nový projekt, nad nímž mají plnou tvůrčí kontrolu, si opět napsaly, nahrály i produkovaly zcela samy. Na EP splétá duo svou charakteristickou směs světla a stínu, klasické elegance a současné naléhavosti. Silné melodie, fascinující zpěv Assii a Gioli virtuozita na nástroje vytvářejí zvukový a vizuální zážitek, který překračuje hudební hranice.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články