Hang Massive

24. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://archa-plus.cz/cz/
Místo
ARCHA+
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Hang Massive se vrací do Evropy s novým albem Radius, aby přinesli zcela nový zážitek se svým poselstvím otevřenosti a jednoty. Show kombinuje relaxační akustické zvuky hangu, kterým se proslavili, spolu s extatickými tanečními rytmy. Vysoupí 24. listopadu 2024 v Divadle Archa.

Pokud jde o new age, relaxační ambient a jemnou elektronikou podkreslenou meditativní hudbu, v níž se zrcadlí tibetské učení Dzogčhen, nenajdou se pravděpodobně proslulejší hráči na hang, než britsko-švédská dvojice Hang Massive. Bývalí baskeři Danny Cudd a Markus Offbeat se během dlouhodobých pobytů v indickém státu Goa od roku 2011 trefili do vkusu komunity se silným vztahem k přírodě a životní filosofii stojící na duchovní podstatě Dzogčhenu, kterého se stali oddanými stoupenci.

Učení o dosažení přirozeně dokonalého stavu mysli podřídili vyznění své hudby. Až do té míry, že zpočátku zůstali sami překvapeni dopadem videa Once Again nabírajícím postupně miliónovou sledovanost. Dvojice na úspěch postupně navázala dalšími videoklipy, několika alby, celosvětovými turné, a přestože se pokoušela experimentovat s tanečnější elektronikou a zpěváky, jádro Hang Massive zůstává pořád hlavně v akustických koncertech doplněných vizualizací.

Během Luminous Emptiness Tour v letech 2018–⁠2019 odehráli vyprodané koncerty po celé Evropě, Velké Británii a Jižní Americe a přinesli fanouškům nový fascinující audiovizuální zážitek. Do Prahy se vrací s novým albem Radius (2022).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články