Hannah Diamond + support: Lyzza + Toyota Vangelis

30. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.fuchs2.cz/
Místo
Fuchs2
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

V pražském Fuchs2 vystoupí 30. listopadu britská hyperpopová zpěvačka Hannah Diamond. Jako support vystoupí DJka Lyzza a český hudebník Toyota Vangelis, který při příležitosti pokřtí svůj nový vinyl.

Hudebnice z labelu PC Music, ale také fotografka, která spoluvytvářela vizuální identitu současného hyperpopu. Hannah Diamond přetvořila komerční obrazy v osvobozující a identitu-formující nástroj, který slouží jako prostředek sebevyjádření. A stejně tak postupovala v hudební tvorbě – na albu Reflections z roku 2019 otevřeně zpívala o konci svého dlouholetého vztahu a osobnostní proměně, která byla s rozpadem formativního pouta spojená. Letošní novinka Perfect Picture pak představuje o něco teplejší zvukovou paletu, kde se syntetické vokály potkávají se sladkými melodiemi. Hannah Diamond si v nich hledá cestu sama k sobě, nebojí se ale ani pochybovat a ukázat své slabé stránky. „To, co bylo kdysi jako křišťálový plášť truchlení nad nejistotami a rozpadlými online vztahy, se proměnilo v sen o hvězdných letech počátku tisíciletí, který se stal skutečností v roce 2023,” hodnotí desku server Pitchfork.

Vedle Hanny Diamond se představí hudební producentka a DJka Lyzza, jejíž avantgardní hudební produkce se objevila i na nahrávkách Sophie, Nicolase Jaara nebo Amnesia Scanner. Zvukové experimenty a rozrušování ustálených struktur v jejím setu nechybí ani při živých setech.

A nebude chybět ani zástupce české scény – digitální písničkář Toyota Vangelis pokřtí společně s hosty (Klara Wodehn, Sxilence, Tokyo Drift, Wierdsky, Bols/Slob) nový vinyl kritiky i publikem ceněného alba Výklopný světlomety, které na začátku roku vyšlo pod labelem časopisu Full Moon.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články