Health + Gost + Zetra

27. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.fuchs2.cz/
Místo
Fuchs2
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Health přivezou do Prahy své nejnovější album Rat Wars. Představí ho 27. října 2024 v klubu Fuchs2. Večer doplní Gost a Zetra.

Zpěvák a kytarista Jake Duzsik, baskytarista a producent John Famiglietti a bubeník BJ Miller, se zrodili v drsných hlubinách noisové scény LA. Rat Wars odráží jejich neortodoxní hudební přístup, ve kterém Health pečlivě mísí agresivní hudební produkci – ovlivnění kapelami jako Nine Inch Nails nebo Ministry, které překreslily hranice mezi metalem, e lektronikou a popem – ve své hudbě mísí prvky metalu, industrialu, hip-hopu i noisu, které vyvažují kontrastními čistými vokály a osobními texty. Nové album kapela popisuje tak, že by mohla být pomyslnou „králičí norou“ („the downward spiral“) pro lidi s nejméně dvěma monitory a nedostatkem vitaminu D. Album, které vzniklo v emocionálně nejnáročnějším období života kapely, navazuje na chaotická, ale zároveň tvůrčí pandemická léta. V té době si Health střihli na desce na DISCO4 desítky skladeb s Nine Inch Nails, Lamb of God, Poppy nebo Pertubator a řadou dalších významných umělců.

Doprovodí je Gost, kteří se pohybují v temné trhlině mezi black metalem a „nejstinnějšími končinami“ elektronické hudby. Od vydání EP Radio Macabre na začátku roku 2013 se texaský multiinstrumentalista, producent a hlavní mozek James Lollar stává stále agresivnějším než synthwave, s nímž bývá často spojován. Nyní se Gost vrací se svým šestým albem a dosud „nejnebezpečněji“ znějícím počinem Prophecy – deskou, která odráží hrůzu a ponuré obavy světa sužovaného náboženskou a politickou přebujelostí a pokrokem, která je pomyslným pádem západní civilizace, biblickým koncem světa – vzestupem Satana a nástupem Armagedonu.

Této večer otevřou Zetra vyzbrojeni syntetizátory a elektrickou kytarou, kteří mají na kontě spolupráce například se Svalbard, za zmínku stojí také jejich remix skladby Absent od britských Sylosis – zazní od nich tóny temné elektronické hudby s metalovým gotickým nádechem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články