Holly Humberstone + support: Medium Build

21. 2. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.rockcafe.cz/
Místo
Rock Café
Národní 116/20, Praha
zobrazit na mapě

Ložnice i Rock Café v pronikavé černé, Holly Humberstone přiveze do Prahy očekávaný debut. Jako support vystoupí Medium Build.

„Konečně žiju a jen nepřežívám,“ zpívá Holly Humberstone v titulním tracku chystaného alba Paint My Bedroom Black. Syrové texty se tu prořezávají skrz intenzivní kytarové linky. „Se staženým okýnkem jsem se znovu narodila,“ pokračuje umělkyně, která před vydáním jednoho z nejočekávanějších debutů na indiepopové scéně resetuje svou už tak bohatou dosavadní dráhu. Na svůj první samostatný pražský koncert přijede Holly Humberstone 21. února 2024 do Rock Café.

V roce 2021 se Holly Humberstone v rámci ankety BBC Sound Of zařadila mezi ty, jimž bude patřit budoucnost popu, o rok později na předávání Brit Awards zazpívala svůj hit London Is Lonely. Vystřelila se začátkem pandemie díky rozchodové baladě Falling Asleep at the Wheel – téma ztracené lásky i strachu z dospívání se z jejích deníkových textů nevytratilo dodnes. „Moje poslední roky byly velká výzva, byly zábavné a crazy. Chtěla jsem, aby se to všechno propsalo do tohohle alba,“ prozrazuje Holly, mezi jejíž inspirace patří Lorde nebo Bon Iver, tedy hudebnice a hudebníci, kteří vytváří zcela nové snové světy, kterými ale prostupují velmi osobní zkušenosti. Hodně intimní bude i Holly na chystaném albu, už první dvojsingl Antichrist / Room Service vystihuje dva póly dnes třiadvacetileté hudebnice. Na jedné straně pochyby a sebenenávist, na druhé snaha uzavřít se do vlastního romantického světa. Texty jsou pro Holly vždy na prvním místě, k názvu svého debutu dodává: „Odpojit se od světa, který navíc zbavím všech barev, mi umožňuje vidět věci jasně. Psaní písní je pro mě prostředek, jak si věci ujasnit.“ A se svými fans v tom nachází porozumění.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články