Honza Vančura & Plavci

24. 4. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
https://mestanskabeseda.cz/
Místo
Měšťanská beseda
Kopeckého sady 13, Plzeň
zobrazit na mapě

Kapela Honza Vančura & Plavci vystoupí v plzeňské Měšťanské besedě 24. dubna 2024 od 19.00.

Kapela Plavci je stálice na české hudební scéně již od roku 1965 a podrobněji ji snad ani není třeba představovat. Honza Vančura se v roce 2012 vydal na částečně sólovou cestu a sestavil okolo sebe muzikantskou partu ze svých přátel a kolegů, která navazuje na odkaz starých dobrých Plavců/Rangers z dob dřívějších. V tomto složení tedy návštěvníci uslyší kromě Honzy, jeho kytary a osobitého hlasu také: Karolínu Awesome Fiedler (zpěv a irská flétna), Davida Fiedlera (kytara a zpěv) a Mária Biháriho (akordeon, klávesy a zpěv).

Sourozenci Fiedlerovi jsou mladá krev původem z Náchoda – z muzikantské líhně v oblíbené country hospůdce Na Ostrovech. David vystudoval klasickou kytaru na Konzervatoři v Pardubicích, Karolína zase posledních několik let sbírala životní a hudební zkušenosti na cestách po celém světě a k Plavcům se svojí irskou flétnou připojila vloni.

Mário Bihári je česko-slovenský virtuóz na klavír a akordeon. Fanoušci ho mohou znát například ze skupiny Koa Zuzany Navarové nebo jste jej možná v poslední době slyšeli na koncertech s Bárou Hrzánovou. S Plavci vystupuje s přestávkami od roku 2013.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články