Hoř, ale nevyhoř: workshop sebepéče II.

13. 2. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://anezkapraha.cz/
Místo
Anežka - Vilemína
Anežská 812/12, Praha
zobrazit na mapě

Již 4. setkání Cyklu Úterního Kratochvílení Just Monkeys při příležitosti workshopu Hoř, ale nevyhoř zaměřeného na sebepéči s psychoterapeutkou Hankou Chalušovou.

„Každá lidská bytost je jedinečná ve svém určení, ve svých projevech a znacích. Vrůstáme do těla jako do příběhu.”

Inspirativní lekce zaměřená porozumění sobě, jak včas zachytit tělesné vjemy a prožívání signalizující stres, zátěž, diskomfort a něco změnit, zpomalit. Hanka přiblíží některá bodyterapeutická cvičení, také pracuje s expresivními technikami (muziko- arte-drama-taneční terapie), používá relaxaci a řízenou imaginaci, meditaci a mindfulness. Inspiruje se narativním a dialogickým přístupem.

Bodypsychoterapie patří do hlavního proudu psychoterapie. Opírá se o řadu vlastních výzkumů z mnoha oblastí humanistických a přírodních věd. Je holistická, člověka vnímá ve všech jeho vrstvách a zaměřuje se na jejich propojení.

Hana Chalušová je psychoterapeutka, která absolvovala psychoterapeutický výcvik zaměřený na práci se skupinou (InStep), psychoterapeutický výcvik v psychoterapii zaměřené na tělo (ČAPZT), psychoanalytické skupinové teorie (ČSPAP) a řadu dalších kurzů. Provozuje soukromou praxi Terapie na Tělo. Působí na Psychosomatické klinice v Praze 6, kde vedu bodypsychoterapeutické skupiny a také frakcionovaný stacionář pro dospívající.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články