Hudební ceny Vinyla 2023: Toyota Vangelis + Petra Hermanova + další

6. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Večírek s českou hudební scénou během něhož budou uděleny výroční ceny Vinyla. A protože jde o svátek hudby, hudba bude na prvním místě. Těšit se mohou posluchači na čtyři plnohodnotné sety z řad nominovaných. Moderuje Linda Bartošová.

Toyota Vangelis – Hyperpop pojatý jako fiktivní projížďka autem, mentální scrolling ve vzpomínkách a výlet do hloubi nitra. Debutové album Toyota Vangelis je ve znamení hledání vlastní identity na pozadí erupcí hudebních nápadů, které sahají od popu po experimentální elektroniku. Na desce Výklopné světlomety se podíleli třeba také Oliver Torr, Tokyo Drift nebo Klara Wodehn. Po loňské nominaci v kategorii Počin roku je to další zářez pro label Future Jiskří.

Petra Hermanova – V čele brněnské skupiny Fiordmoss získala Petra Hermanova v roce 2011 úplně první cenu Vinyla za objev roku. Skupina se pak ale rozpadla a Hermanova strávila skoro dekádu hledáním svého vlastního hudebního jazyka. Pomohlo jí až objevení autoharfy, kterou na svém sólovém debutu In Death's Eyes míchá s kostelními varhanami a zpěvem v angličtině. Inspirovala se zde středověkým dronem i doom metalem a důležitou roli na desce hraje vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka.

Anna Vaverková – Po loňské nominaci na objev roku se Anna Vaverková letos objevuje v kategorii Deska roku s debutovou dlouhohrající deskou Pozdravy z polepšovny. Piluje na ní svůj civilní elektronický pop o (ne)obyčejných věcech. Na desce, kterou Anna Vaverková natáčela v Berlíně s producentem Liamem Blomqvistem, zachycuje mladá písničkářka nejistoty, obavy i absurditu společenských tlaků, přítomné je ale i znovuobjevování lásky.

Klara Wodehn – Trap girl, která zahodila všechna klišé rapu. Producentka a vokalistka Klara Wodehn upgraduje rap o vlivy pokojíčkové elektroniky a důležitou součástí její prezentace jsou i psychedelické vizuály. Od svého debutu v lednu 2022 stihla vydat několik EPček, spolupracovat s Toyota Vangelis, Edovým synem nebo hudebnicí zzai, s níž v roce 2023 vydala desku Shygrlz.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články