Hybrid Sessions: Andrea La Rose + Jonas Cambien

30. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří přicházejí z různých hudebních scén. Tentokrát vystoupí flétnistka Andrea La Rose a pianista Jonas Cambien.

Andrea La Rose hraje na velké i malé flétny. Improvizuje, většinou v tradici volné improvizace a skládá, většinou v tradici komorní hudby. Učí hudbu a od roku 2015 žije v Praze, v červenci se vrací do USA.

Jonas Cambien je belgicko-norský pianista, skladatel a improvizátor působící v oblasti jazzu, improvizované a soudobé hudby. Má zázemí v klasické a soudobé hudbě, ale stejně tak vychází z freejazzové a improvizované hudební scény v Oslu, jeho styl plynule přechází od Cecila Taylora k Ligetimu a cestou si vytváří vlastní jazyk. Cambien, který se nejvíce proslavil jako vedoucí svého vlastního tria, v němž hrají André Roligheten na bicí a Andreas Wildhagen na perkuse, vystupuje na pódiích a jazzových festivalech v Norsku i v zahraničí a s tímto triem vydal tři alba u portugalské značky Clean Feed.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články