Hybrid Sessions: Motoko Honda + Jonas Gerigk

27. 6. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří přicházejí z různých hudebních scén. Tentokrát vystoupí pianistka, skladatelka a zvuková umělkyně Motoko Honda a kontrabasista Jonas Gerigk.

Motoko Honda je kritikou uznávaná japonská koncertní pianistka, skladatelka a zvuková umělkyně, která si vytvořila osobitý zvuk prostřednictvím svého holistického přístupu k hudbě a své citlivosti ve vztahu k jiným uměleckým formám a technologiím. Využití „virtuózní techniky spárované s ní silně imaginativní myslí“ (Susan Dirende, L.A. Splash Magazine), a se stylovými vlivy od jazzu, world music až po soudobou hudbu prostřednictvím preparovaného klavíru a elektroniky. Motoko vystupovala a nahrávala s mnoha uznávanými improvizátory, jako jsou Wadada Leo Smith, Elliott Sharp, Nels Cline, Mike Watt, Vanessa Vo (Van-Anh Vo), Ben Wendel, Lucas Ligeti, William Winant a další.

Jonas Gerigk je kontrabasista, který působí především v oblasti improvizované hudby. Řadu let rozvíjí vlastní slovní zásobu pomocí technik, předmětů a přípravků, které neustále zdokonaluje a upravuje v různých improvizujících souborech a svých sólových projektech. Kromě turné se svým sólovým projektem (Německo 2021, Francie 2022, Skandinávie 2023) pracuje s přáteli na dlouhodobých kapelových projektech, ve kterých improvizující soubor rozvíjí společnou identitu. Kromě toho spolupracuje na projektech současných skladatelů a podílí se na realizaci jejich děl. Když se naskytne příležitost, rád pracuje s tanečníky a vizuálními umělci v interdisciplinárních projektech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články