Hyperlocal: Když sousedé plánují město

19. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://praha.camp/
Místo
CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, Praha
zobrazit na mapě

Jaká byla role a síla komunitních skupin a neziskových organizací, které působily v 70. letech v New Yorku? Byly to doby ekonomické nestability a společenských nepokojů. Jak složité tehdy bylo pečovat o veřejný prostor a utužovat lokální vztahy? Přednáška Hyperlocal bude zaměřená na přenesení zkušeností z participativního plánování v New Yorku. Během večera vystoupí odborníci ze Školy architektury na newyorském Pratt Institute. Eve Baron, David Burney, Eva Hanhardt a Ronald s Yvette Shiffman budou sdílet své zkušenosti a povedou rozhovory o tom, jak lze prohloubit důvěru a zlepšit spolupráci mezi občany, neziskovými organizacemi i městskými samosprávami a jak posilovat vzdělávání v dané oblasti.

Přednáška vzniká ve spolupráci CCEA MOBA, IPR Praha a Fa VUT v Brně. S podporou Kanceláře Kreativní Evropa, Nadace Tipsport a pod záštitou Velvyslanectví USA v České republice.

Ronald Shiffman je urbanista a architekt, který se kolektivním praktikám navrhování věnuje už od 70. let. David Burney je expert na přenášení návrhů do praxe; a působil mimo jiné i jako vedoucí stavebního úřadu během funkčních období starosty Michaela Bloomberga. Eve Baron je v současné době vedoucí ústavu plánování a životního prostředí na Pratt Institute a Eva Hanhardt je tamní odbornicí na kontext sociální spravedlnosti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články