Il Sogno Del Marinaio + Party Trasher + Sun+Dead

28. 5. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://kabinetmuz.cz
Místo
Kabinet múz
Sukova 4, Brno
zobrazit na mapě

Il Sogno Del Marinaio je avant-rockové trio, které tvoří baskytarista Mike Watt (Minutemen, Firehose, Stooges), kultovní italský experimentátor Stefano Pilia (Massimo Volume, In Zaire, Afterhours, Rokia Traore) a bubeník Paolo Mongardi (Zeus, Fuzz Orchestra, Fulkanelli).

Trojice vydá Terzo, své nové album u Improved Sequence v květnu 2024. Nová várka nahrávek je neuvěřitelným dokumentem kapely, která si vytváří vlastní cestu, stoupá k novým výšinám a zároveň ohýbá tradiční rockový formát. Od šlachovitých groovů, přes ujetý jazz-skronk, postpunkové úlety, kosmičtější hendrixovské bodáky až po zběsilý hranatý funk, nové album Il Sogno Del Marinaio doslova dýchá životem, ukotvené Wattovým nízkým duněním a špílcováním, Piliaovou divokou a nebeskou hrou a Mongardiho talentem pro neobvyklé, ale stabilní rytmy. Terzo je zvukem kapely, která si je naprosto jistá svými schopnostmi, jejíž minulost naznačuje, že nyní byly nalezeny nové možnosti a že jediné území, které je třeba prozkoumat, je svobodomyslné, magické, neklidné a nekompromisní.

„Síla Il Sogno Del Marinaio spočívá v nenucené rovnováze mezi Wattovou impozantní minulostí a jeho stále silnou budoucností.“Pitchfork

Večer doplní Party Trasher a Sun+Dead.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články