Irena Štyrandová: Ruční papír a ozdoby z něj

3. 12. 2023 11:30, Praha

Typ akce
Pro děti
web
https://www.holesovickatrznice.cz/
Místo
Holešovická tržnice - Hala 17
Bubenské nábř. 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Dílna ručního papíru byla založena v roce 2003 nadšenci, výtvarníky a technology ve starobylých Litoměřicích s cílem předat celoživotní profesní i zájmové zkušenosti s tradiční výrobou ručního papíru, tedy čerpáním papíroviny na síto. Vznikají zde prostorové artefakty z papíroviny nebo drobné papírové výrobky v podobě obálek, dopisních papírů a kazet, knížek či přání.

Během workshopu vhodného především pro děti se účastníci seznámí s tím, proč a jak ruční papír vznikal, osahají si jeho plastickou strukturu a složí si origami v podobě srdíčka, hvězdičky či jeřábu, které poslouží jako originální vánoční ozdoby. Po workshopu doma nebude těžké přidělat si další.

Praktické informace:

  • Workshop je vhodný pro děti od 5 let i dospělé – děti od 7 let se účastní samostatně, od 5 let s dopomocí dospělého (vstupenku si kupují oba).
  • Workshop se koná pouze při naplnění minimální kapacity 10 účastníků; pokud se kapacita nenaplní, platba za workshop bude vrácena.
  • Délka workshopu: 1 hod
  • Zakoupením vstupenky na workshop účastník získává i vstup pro dospělého do prostor adventní výstavy v hale č. 17 zdarma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články