Irena & Vojtěch Havlovi

11. 7. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.18600.cz/
Místo
Přístav 18600
Rohanský ostrov, Praha
zobrazit na mapě

Manželská dvojice Irena a Vojtěch Havlovi patří k nemnoha českým hudebníkům působícím mimo oblast vážné hudby, jejichž tvorba rezonuje i v zahraničí. Nahráli řadu profilových alb inspirovaných minimalismem i neevropskými kulturami.

Nedávno vydalo po dlouhých 14 letech nové album Four Hands obsahující skladby pro čtyřruční klavír a varhany. Oba manželé se při hře přirozeně doplňují a vytvářejí jeden hudební organismus. Pro album jsou typické repetitivní motivy inspirované minimalismem a vrstevnatá melodičnost s místy až meditativním charakterem.

Havlovi se od počátku své umělecké dráhy vyznačují neortodoxním přístupem k tvorbě i technikám interpretace a postupně si vytvořili svůj vlastní nezařaditelný, stylově mnohovrstevnatý hudební jazyk, který je přesto posluchačsky přístupný. Díky své intenzivní koncertní aktivitě po celém světě a spolupracím s jinými umělci si získali oblibu posluchačů i daleko za hranicemi České republiky, a to napříč generačním spektrem.

Manželé Havlovi společně tvoří, koncertují a nahrávají alba od 80. let téměř nepřetržitě. V jejich stylu jsou vedle etnické hudby patrné také vlivy evropského minimalismu, baroka, renesance, historické interpretace a lidové hudby. Od 90. let vydali řadu profilových i kompilačních alb pro violy da gamba, violoncella, klavír, varhany, tibetské mísy, zvony. Věnují se také zhudebňování vlastní poezie.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články