Ivo Hucl: Bezejmenné krajiny

29. 2. 2024 18:00, Plzeň

Typ akce
Ve měste
web
http://www.johancentrum.cz/
Místo
Moving Station
Koperníkova 56, Plzeň
zobrazit na mapě

Bezejmenné krajiny jsou textovým shrnutím části jeho kurátorské práce a kulturních aktivit kolem Bezejmenné čajovny ve Šťáhlavicích za poslední desetiletí. V padesáti textech Ivo Hucl připomene díla a osobnosti české kulturní a výtvarné scény (Ivan Hostaša, Jiří Kornatovský, Kurt Gebauer, Oldřich Král…) a některé významné projekty z oblasti umění Dálného východu (Shōko Kanazawa, Ryōji Ikeda, Yūsai Kobayashi, Liou Sia…). Ivo Hucl též osobitým způsobem zpracovává různé konotace synkretického působení duchovních a estetických ideálů zejména japonského a tibetského myšlení na českou a evropskou kulturu.

Nová kniha kurátora a básníka Iva Hucla, tentokrát převážně o výtvarném umění a umělcích známých z Plzně a také trochu o poezii, přírodě, soucitu, Tibetu, Japonsku a obecně východním myšlení. Kniha, jako všechny autorovy dosavadní tituly, vyšla v Bezejmenné edici Bezejmenné čajovny, v tradiční grafické úpravě Jana Dienstbiera, s ilustrací Františka Stekera na obálce.

Marcel Bárta (1974) je saxofonista, klarinetista, skladatel a výtvarník. Významná postava české jazzové a improvizační scény. Zakladatel elektrojazzového kvinteta MUFF, sextetu Vertigo, dua DoMa Ensemble; V poslední době vystupuje s divadelním souborem Farma v jeskyni. Je několikanásobným držitelem ceny akademie populární hudby Anděl v kategorii jazz a mnoha dalších nominací. Spolupracuje s řadou významných domácích i zahraničních umělců napříč žánry.

Ondřej Smeykal (1973) je originální český výtvarník, ale především profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo, na které začínal jako samouk v dnes již legendární skupině Wooden Toys s Ianem Woodem. Od té doby stačil hru na tento nástroj dovézt k mistrovství, které je oceňováno po celém světě a to včetně kolébky tohoto „magického“ aboriginského nástroje – Austrálii. Často je zván ke spolupráci významnými českými i zahraničními hudebníky. Spolupracoval například s Monikou Načevou, Pavlem Fajtem, Petrem Niklem, Milošem Dvořáčkem, Jaroslavem Duškem, Milanem Caisem a v poslední době i s básníkem Ivem Huclem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články