Jáma lvová

29. 2. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Adaptace inscenace „Jáma lvová“ pro děti od 8 let.

Média, manipulace, sociální sítě. Výzvy dnešní doby – pro nastupující generaci naprosto neoddělitelná součást života. Jak děti pracují s mediálním obsahem? Jak se promítá do toho, jak se hýbou, jak tančí? Jaká gesta k nim promlouvají? S respektem k dětem jako aktivním partnerům tvorby adaptovaly Sabina Bočková a Johana Pocková původní inscenaci Jáma lvová pro věkovou skupinu 8 let a výše v rámci projektu Shape It. Dynamickou formou na jevišti vyprávějí nejen o tom, že zábava se může snadno zvrtnout v temnotu a zase zpátky. Setkání s výsledným tvarem je jedinečnou šancí, jak se přiblížit tématu všudypřítomného mediálního obsahu jinak než skrze display telefonu. A možná i příležitostí přiblížit se pohledu na svět vlastních dětí.

Shape It (2019–2022) je mezinárodní projekt s cílem rozšířit publikum současného tance v Evropě o nejmladší generace. Skrze tvůrčí laboratoře, rezidence a turné projekt dává šanci mladým evropským tanečním umělcům a umělkyním zkoumat cesty k mladému publiku. V jádru Shape It stojí dialog mezi umělci a dětmi různých věkových kategorií, které s tvůrci sdílejí své názory a perspektivy, formují tak proces tvorby a stávají se svého druhu „spoludramaturgy“.

Shape It je partnerstvím čtyř evropských kulturních organizací, The Place (Londýn, UK), Annantalo (Helsinky, FI), Comune di Bassano del Grappa (Itálie) a Tanec Praha (Česká republika).

Termín 29. února 2024 bude inscenací v rámci Family Friendly a po představení bude následovat debata.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články