Jazz Dock Orchestra

22. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.loopjazzclub.cz/
Místo
The Loop Jazz Club Hostivař
Weilova 1144/2, Praha
zobrazit na mapě

Jazz Dock Orchestra je moderní jazzový bigband evropské úrovně zaměřený na autorskou tvorbu a také na interpretaci klasického bigbandového repertoáru. Za pět let své úspěšné existence se orchestr stal „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock a má za sebou spolupráci s předními světovými hudebníky jako je Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel, Niels Klein a další.

Precizní, ale zároveň živelná souhra, a jejich sóla a partitury přinesly bigbandu velké renomé v širším kontextu evropské jazzové scény. Tvorba orchestru se zaměřuje jednak na vlastní, originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového repertoáru (Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus a další).

Po vzoru newyorského Vanguard Jazz Orchestra (rezidenční kapely klubu Village Vanguard, která zde hravá pravidelně jednou týdně) vystupují každé třetí pondělí v měsíci, již pět let, na podiu Jazz Docku. Dnes se Jazz Dock Orchestra řadí mezi přední evropské bigbandy.

V rámci festivalu Prague Proms vystoupí bigband v hostivařském The Loop Jazz Club 22. září 2024.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články