Jazzykem hudby (pro děti s poruchou autistického spektra 6–12 let)

19. 5. 2024 10:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
http://www.luzanky.cz
Místo
Středisko volného času Lužánky
Lidická 50, Brno
zobrazit na mapě

Adéla Ročková a Jan Blažek.

Hudba má mnoho podob a tváří, je stejně různorodá a jedinečná jako každý člověk. Hudbou je možné vyjádřit co člověk cítí, aniž by cokoliv řekl. Hudbou prožije své emoce, ať už jsou veselé či smutné, naštvané či rošťácké.

Adéla Ročková je speciální pedagožka, stále se vzdělávající v oboru logopedie. Momentálně pracuje v organizaci Modrá pomáhá, z. s., kde má na starosti individuální terapie s dětmi s PAS a zároveň koordinaci kroužků, terapií a asistentů. Co se týče hudební oblasti, hraje již 16tým rokem na housle a ačkoliv má na kontě několik orchestrálních zkušeností, stejně nejraději doprovází kytaru při improvizovaném a spontánním hraní u táboráku.

Jan Blažek je studentem psychologie pracující jako asistent pedagoga ve škole a druhý kytarista na táboře YMCA JH. Po nepříliš úspěšném absolvování hodin klavíru na ZUŠ se svépomocí naučil na kytaru, která se snáz nosí do přírody a mezi lidi. O tom, že zpěv vzniká rozkmitáním hlasivek vzduchem hnaným z bránice si myslí, že je to pověra. Zpěv nevychází z bránice, ale od srdce a falešný tón je ten, který nezazněl.

Přihlašují se pouze děti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články