Jdem temným dnem: Načeva (křest alba)

23. 11. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Zdivočelí koně, projekt jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény, Moniky Načevy, přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let. Texty písní tak pocházejí z pera Václava Hraběte, Ivana Martina Jirouse, Pavla Zajíčka (jehož báseň dala název i celému projektu), Vladimíry Čerepkové, Věry Jirousové nebo Šárky Smazalové. Roku 2020 vyšlo první stejnojmenné album, v současnosti pracuje kapela na nové desce s názvem Jdem temným dnem, která vyjde na podzim roku 2024.

Ve zbrusu nové kapele se Načevě podařilo spojit hudebníky a zvukové alchymisty z opačných pólů české alternativní scény – na bicí nástroje Zdeněk Regál Jurčík (Lvmen, Tomáš Palucha, Priessnitz, Kafka band), na klávesy Vojtěch Procházka (Vertigo, Harpreet Bansal, Freetown Quartet, Mikoo, Sisa Feher, Talaqpo) a na basovou kytaru Michal Koval (Masomlejn, Dg 307, s Načevou nahrál album Nebe je rudý).

Monika Načeva se objevila začátkem 90. let jako zpěvačka temných básní Jáchyma Topola. Její dráha je spjatá s kytaristou Michalem Pavlíčkem, se kterým do dnešní doby vystupuje a spolupracuje. K tomu experimentuje v elektronické hudbě, kde spolupracuje se silnými osobnostmi z Čech, Slovenska, ale hlavně z Anglie. Jejím hlavním rysem je práce s básněmi, originální přístup a mimožánrová cesta. Jako herečka hrála v kultovních divadlech A-studio Rubín, HaDivadlo a Sklep. Spolupracovala s divadelními skupinami Secondhand Woman a Vosto5, hraje v dětském divadle Minor. Je autorkou pravidelného pořadu Sedmé nebe s Načevou na Českém rozhlasu Vltava.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články