Jeden svět 2024 Opava

2. 4. 2024 - 12. 4. 2024, Opava

Typ akce
Festival
Místo
Opava – různá místa
, Opava
zobrazit na mapě

Dvacátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět se uskuteční také v opavském Klubu Art. Festival zde proběhne od 2. do 12. dubna 2024 pro školy a od 8. do 12. dubna 2024 pro širokou veřejnost.

Festival Jeden svět každoročně upozorňuje na důležitá témata, která hýbou společností. Ať už se promítané filmy týkají svobody slova, nezávislosti soudů, identity či vztahů, nebo nás zavedou do nenápadných uliček či válečných zón, vždy svými myšlenkami přesahují hranice kinosálů. Aby festival ještě více podtrhl důležitost témat, která snímky otevírají, obohatí nově program o fikce s lidskoprávní tematikou. V programu festivalu nebudou chybět také besedy po projekcích, kterých se zúčastní hosté – například čerstvá držitelka novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky Saša Uhlová či Marta Kovářová, režisérka a frontmanka kapely Budoár staré dámy. Tato alternativní rocková kapela, která je autorem soundtracku k jednomu z festivalových filmů Jiříkovo vidění, v Klubu Art vystoupí v pátek 12. dubna od 20:00 a návštěvníci s celofestivalovou nebo páteční celodenní vstupenkou budou mít na tento koncert vstup zdarma. Ve foyer Obecního domu proběhne výstava Zničená obilnice světa fotografa Vladimíra Hostinského.

Festival dokumentů o lidských právech pořádá společnost Člověk v tísni. Poprvé se uskutečnil v roce 1999. Podle organizátorů je přehlídka nejvýznamnější akcí svého druhu na světě a v roce 2007 získala čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.

Kompletní program festivalu včetně praktických informací a novinek je k nalezení na webu festivalu. Vybrané filmy letošního ročníku budou po skončení festivalu dostupné na VOD platformě Jeden svět online.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články