Joost Klein: Europapa Tour 2025

10. 3. 2025 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://archa-plus.cz/cz/
Místo
ARCHA+
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Joost Klein vystoupí 10. března v rámci Europapa tour v ARCHA+.

Joost Klein je 26letý performer, spisovatel a umělec. Jeho styl spojuje prvky mainstreamového popu s happy hardcorem a punkem. Ve svých písních mluví o svém osobním trápení, například o ztrátě rodičů v mladém věku, a otevřeně hovoří o svých psychických problémech. Smutek proměňuje v nadšení s poselstvím, že všichni jsme lidé. „Je to v pořádku: nikdo z nás není v pořádku.“ Na soutěži Eurovision reprezentuje Nizozemsko s písní Europapa, která je poctou jeho otci. Prostřednictvím písně ukazuje, že neexistují žádné limity, pokud si někdo chce splnit své sny a vyprávět svůj příběh. Europapa je „bláznivou“ směsicí nostalgie, melancholie a štěstí, podanou s poetickým textem a chytlavými beaty, kterými se Joost proslavil.

„Europapa je o sirotkovi, který cestuje po Evropě (a dále), aby našel sám sebe a vyprávěl svůj příběh,“ vysvětluje Joost. „Zpočátku ho lidé nepoznávají, ale on se dál chopí každé příležitosti, aby se zviditelnil. ‚Europapa‘ je poctou mému otci. Když mě vychovával, předal mi expanzivní pohled na svět.“

V nizozemském a belgickém koncertním okruhu je Joost známý svými vystoupeními na festivalech jako Lowlands, Pinkpop a Pukkelpop. Loni v listopadu odehrál dva vyprodané koncerty v amsterdamském AFAS Live s kapacitou 6 000 diváků. Nedávno získal cenu Popprijs 2023, která se v Nizozemsku každoročně uděluje kapele nebo umělci, který v daném roce nejvíce ovlivnil nizozemskou pop music. Joostova fanouškovská základna se rozrůstá i v zahraničí. V Belgii vystoupil ve vyprodané Lotto Areně v Antverpách. V létě loňského roku se Joost stal v Německu hitem číslo 1 s písní Friesenjung, která od té doby zaznamenala více než 100 milionů streamů po celém světě a získala ocenění Nejlepší píseň v německých rozhlasových cenách 1LIVE Krone. Kromě toho se jeho skladby hojně vysílají v éteru a jeho fanouškovská základna roste ve Švýcarsku, Rakousku, Švédsku, Velké Británii, Polsku, Itálii a na Ukrajině. Joostovo vůbec první evropské turné v únoru 2024, které se uskutečnilo v Německu, Švýcarsku a Rakousku, bylo vyprodáno.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články