Josef van Wissem + special guest: Kristof Hahn

25. 11. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.ngprague.cz/budova/klaster-sv-anezky-ceske/
Místo
Anežský klášter
U milosrdných 814/17, Praha
zobrazit na mapě

Na podzim do Prahy znovu zavítá oblíbený holandský loutnista Josef van Wissem s novým projektem – zhudebnění němého filmu Destiny od německého režiséra Fritze Langa.

Minulý rok mu vyšly dvě nahrávky: Behold, I Make All Things New (Incunabulum) a Nosferatu, The Call Of The Deathbird (Incunabulum). Inspirační zdroje hledá i mimo barokní hudby či drone music – ve světě filmu. Po příběhu o upírovi zfilmovaném F. W. Murnauem sáhl po dalším snímku Destiny od expresionisty Fritze Langa – mistra výpravných scén, detailních záběrů a pokročilé psychologie postav. Wissem si už podobný typ práce vyzkoušel, když spolu zkomponoval hudbu pro film Jima Jarmusche – Only Lovers Left Alive, za kterou získal v Cannes cenu v kategorii Soundtrack Award.

Ještě před tím zahraje německý kytarista Kristof Hahn služebně nejdéle sloužící člen Swans po Michaelu Gira, který si jen při této příležitosti odběhne z turné své domovské kapely. Hráč na rock-lap steel kytaru žije a tvoří v Berlíně, odkud cestuje po celém světě se Swans, ve které je od roku 1989 s několika přestávkami. Koncertuje také sólo a spolupracuje s kapelami Les Hommes Sauvages, Sultans of Gedankebrain, nebo s Pere Ubu. Jeho hudba se vyznačuje abstraktními zvukovými plochami v širokokospektrální kinematické hudbě střídající elegantní rock and roll noir songy s dronovou atmosférou.

Setkání Josefa van Wissema a Kristofa Hahna na jedné akci se uskuteční pouze v Bratislavě (24. 11. 2023, A4-nultý prostor) a Praze (25. 11. 2023, Klášter svaté Anežky). Podařilo se to díky propojení slovenské hudební agentury Music Press Production a českého spolku Stördienst.

Harmonogram:

  • 19:00 dveře
  • 19:30 začátek koncertu Kristofa Hahna
  • 21:00 pauza
  • 21:15 začátek koncertu Jozefa van Wissema

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články