Kaja Draksler – varhanní recitál

12. 10. 2024 16:00, Hradec Králové

Typ akce
Koncert
Místo
Sbor kněze Ambrože
Ambrožova 728, Hradec Králové
zobrazit na mapě

Kaja Draksler vystoupí v královehradeckém Sboru kněze Ambrože 12. října od 16:00 v rámci festivalu Jazz Goes to Town 2024.

Naděje a porozumění.

Poslední den otevře varhanním recitálem letošní rezidentka festivalu a celosvětově uznávaná hudebnice, poté přijde vlna bigbandového swingu prezentovaného v kvartetovém formátu. Večer se představí špička newyorského jazzu – nejdříve kapela fenomenální zpěvačky prezentující směs úderného moderního jazzu a indické tradiční hudby a na závěr celého festivalu vystoupí hvězdné trio virtuózního amerického trumpetisty kombinující energickou improvizaci s nápaditými a originálními kompozicemi v rámci dechberoucí souhry.

Kaja Draksler je slovinská pianistka a skladatelka. Po studiích v Nizozemsku se rozhodla zůstat v Amsterdamu, kde se stala aktivní členkou improvizační scény a vystupovala rozsáhle po celé Evropě. Jejím hlavním projektem je její amsterodamský oktet, který založila v roce 2016. Kromě častých sólových koncertů vystupuje s řadou mezinárodních těles. Je jedním ze zakládajících členů interdisciplinární skupiny I/O a součástí mezinárodně uznávaného Doek kolektivu. Kaja hledá způsoby, jak sloučit kompozici a improvizaci. V duchu dědictví holandského avantgardního jazzu ji přitahuje myšlenka vymazat stylistické a historické hudební hranice v rámci objevování osobního výrazu a jazyka. Je pro velkou ctí festivalu, že se tato etablovaná a uznávaná hudebnice stala jejich letošní rezidentkou a v rámci speciálního koncertu předvede ve světové premiéře svoji varhanní skladbu.

Vystupující: Kaja Draksler – varhany

Line-up:

  • 16:00 Kaja Draksler – světová premiéra

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články