Kalandra + Lili Refrain

9. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://underdogsprague.org/
Místo
Underdogs’ Ballroom
Nádražní 3, Praha
zobrazit na mapě

Norští cinematic folkoví Kalandra a italská multiinstrumentalistka Lili Refrain se setkají 9. října v Underdogs’ Ballroom.

Tvorba Kalandra je zakořeněná v melancholickém severském folku. Vznikli na začátku roku 2011 a než v roce 2020 vydali debut The Line, věnovali se 10 let budování vlastního zvuku, studia a živému hraní. Poté, co kapela nasbírala více než 5 milionů zhlédnutí na YouTube se svou coververzí písně Helvegen od Wardruny, sami vydali dva singly Brave New World a The Waiting Game. Ve svém studiu v Oslu vytvořili i hudbu pro HBO seriál Beforeigners, či soundtrack k herní sérii Kingdom Two Crowns, viz jejich druhé album a druhý soundtrack k filmu Norse Lands Soundtrack (Extended). Po společném tour s A. A. Williams na konci roku 2023 vydali novou píseň Bardaginn spolu s výpravným videoklipem – název skladby pochází ze staré severštiny a znamená „boj“ nebo „bitva“. Na to navázali druhým singlem The State of the World, ve kterém kapela prozkoumává křehčí stránku svého zvuku. Nyní se s novou kreativní energií vydávají na svou vlastní tour.

Lili Refrain je multiinstrumentalistka pocházející z Říma. Ve svém sólovém projektu používá elektrickou kytaru, zpěv, perkuse, syntezátor a looping, aniž by používala počítač nebo předem nahrané stopy. Její tvorba kombinuje minimalismus, folk, psychedelii, blues, metal i lyrické operní struktury.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články