Kamila Ženatá: Hodiny tance

22. 9. 2024 - 5. 1. 2025, Javorník

Typ akce
Výstava
web
https://www.georgshalle.cz
Místo
Tančírna v Račím údolí
Račí údolí, Javorník
zobrazit na mapě

V prostoru Tančírny v Račím údolí se odehrají Hodiny tance Kamily Ženaté: cyklus jejích nových obrazů je možné shlédnout od 22. září 2024 do 5. ledna 2025.

Kde se tančí a kdo tančí? Tančí se v dešti, tančí se pro radost, tančí malé děti, i listy na stromech tančí, zvlněná vodní hladina a stébla trávy… Svým způsobem tančí také planety a galaxie stejně jako subatomární částice… Tancem se vyjadřují emoce, vtělují se do různých postav, vypráví příběhy. Tančí se tanec života i tanec smrti. Tanec je symbolem neustálého pohybu, rotace. Hodiny tance nejsou jen rytmickými lekcemi, ale také životním časem ve všech jeho proměnách.

Kamila Ženatá vystudovala v letech 1973–1979 Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Ladislava Čepeláka. Její dílo nelze přiřadit k žádným skupinovým trendům tuzemské výtvarné scény posledních dekád. Její solitérní a zároveň intenzivně komunikativní umělecká výpověď charakterizuje nejen bohatství suverénně zvládnutých výrazových faset (grafika, malba, video, site-specific, instalace), ale především komplexní lidské a duchovní poselství. Svou tvorbou usiluje o poznání tajemství přírody i lidské duše: inspirována taoismem, psychoanalýzou, kvantovou fyzikou i psychedelickými prožitky zkoumá možnosti vyjádření nevyjádřitelného.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články