Kampa známá i neznámá

7. 4. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampagroup.com/
Místo
Hergetova cihelna - u sousoší Čůrající postavy
Cihelná 2b, Praha
zobrazit na mapě

Kampa je v myslích často spojena s chobotničkami plavajícími Čertovkou či s koncem vodníků v Čechách. Po staletí byla místem konání vyhlášených hrnčířských trhů a patří i mezi přední lákadla turistů. Především je ale zeleným ostrovem, který dnes nabízí prostor pro relaxaci a spočinutí v samotném jádru staré Prahy. Zrcadlí přitom pestrost života; je možné zde naleznout nejen domy měšťanské, ale i sídla ambasád, jediný vodní palác v Praze, vily umělců, mlýny, ale také domovy těch, kteří měli hluboko do kapsy a jejichž jména velká historie většinou povzneseně ignorovala. Ignorovány byly naštěstí i plány, které ve 20. století zamýšlely Kampu zničit, a tak se zachovala ve své prosté kráse, kterou je ale třeba stále bránit. „Nepřehlížejme prosím snahy těch, kteří stále touží ničit a braňme život a jeho krásy; stojí to za to.“ Procházka začne u Hergetovy cihelny, účastníci se projdou se celou Kampou až k Jechentálovým činžovním domům u mostu Legií a přitom se budou zastavovat u významných míst a objektů a připomenou si osudy nejen domů, ale i jejich obyvatel.

Lektorem komentované vycházky / prohlídky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú.

Praktické informace:

  • Místo setkání je před Hergetovou cihelnou (Cihelná 2b, 118 00 Malá Strana) u sousoší Čůrající postavy
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Jazykem procházky je čeština. Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články