Kateřina Marie Tichá & Bandjeez

14. 12. 2024 19:30, Hradec Králové

Typ akce
Koncert
web
https://www.petrofgallery.cz/
Místo
Petrof Gallery
Na Brně 2136/4, Hradec Králové
zobrazit na mapě

Česká písničkářka Kateřina Marie Tichá se skupinou Bandjeez vyrazila v únoru na Tour 2024, v rámci které představuje svou novou desku Plamen. V sobotu 14. prosince zavítá do Hradce Králové, kde vystoupí v sále Petrof Gallery.

Kateřina Tichá se narodila 18. srpna 1994 ve Vlašimi, prostřední jméno Marie si později sama zvolila na počest svým prababičkám. V roce 2013 byla nominována na Českého Slavíka v kategorii Objev roku, ve stejném roce také zahájila dosud trvající spolupráci s tehdy právě vznikající kapelou Jelen. V roce 2015 vydala pěti písňové EP Otazníky a v roce 2020 potom debutové album Sami. To bylo nadšeně přijato kritikou, odbornou veřejností i samotnými posluchači a Kateřina za něj získala cenu Anděl v kategorii Objev roku. Titulní píseň z alba *Sami *byla oceněna také cenou Žebřík za videoklip roku.

Druhá studiová deska Plamen je další etapou na pozoruhodně vytrvalé cestě rodačky z Vlašimi, která začala už v roce 2012 nesmělým singlem Vzpomínej. Po mnoha letech hledání svého unikátního rukopisu vydala o osm let později žánrově barevné a slovně nápadité autorské album Sami, za něž získala ocenění Objev roku v Cenách Anděl. Aktuální počin do jisté míry shrnuje její již bezmála tři roky trvající spolupráci s respektovanou formací Bandjeez. Ta doprovázela zpěvaččina blízkého kolegu Davida Stypku, který předčasně zemřel v lednu 2021. Tichá je znovu výhradní autorkou všech textů, na tvorbě hudby se podílela její souputnice z vydavatelství SinglTon Tereza Balonová.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články