Kid Kapichi + support: Snayx

27. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz/
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 82/7, Praha
zobrazit na mapě

Kid Kapichi chystají novou desku a návrat do Prahy.

Power-punková čtveřice z anglického Hastingsu si pro své fanoušky na rok 2024 připravila nové album a k němu i tour. Na seznamu plánovaných měst nechybí ani Praha, konkrétně Futurum Music Bar, kde to Kid Kapichi „rozjedou“ 27. dubna.

Alternativní rock-punková kapela Kid Kapichi přišla na scénu v roce 2014 a ejich loňský koncert v pražském Futuru byl ukázkou toho, že muzika, která vybízí k aktivismu, má na světě stále svoje místo. Kid Kapichi chtějí upozorňovat na problémy ve společnosti a nejsou lhostejní vůči tomu, co se děje.

V roce 2024 pořádají Kid Kapichi tour k nové desce. Ta se bude jmenovat There Goes The Neighbourhood, bude mít celkem 11 tracků a světlo světa spatří 15. března. Fanoušci tak budou mít dostatek času naposlouchat si desku před dubnovým koncertem. Venku už je první singl s názvem Tamagotchi, který je určený těm, které pomalu ale jistě dobíhá dospělost. A ne ta mladá a skvělá, osmnáctiletá. Ale ta seriózní, třicetiletá. Je to vlastně taková vzpomínka na devadesátky.

„Tamagotchi je song o tom, jak je vám třicet a poprvé v životě se cítíte, jakože vám život utíká,“ říká frontman Kid Kapichi Jack Wilson. „Čím jsem starší, tím jsem nostalgičtější, tím víc přemítám nad minulostí a starými dobrými časy. Touhle skladbou vzdáváme hold těmhle časům a taky vzpomínkám, kterých se tvrdošíjně držíme.“

Ke svojí třetí desce pak prostřednictvím frontmana kapela dodává: „Víme, že je to klišé, ale je to fakt naše nejlepší práce. Do téhle desky jsme dali všechno, vědomě jsme se rozhodli, že se nebudeme příliš odchylovat od předchozího alba, protože jsme měli pocit, že je možné témata a vůbec všechno, co na té desce je, rozpracovat a zdokonalovat.“

„Textově i hudebně je nové album stručnější, smysluplnější a promyšlenější, dohromady to ale společně dobře funguje a působí to jako sbírka písní z jedné rodiny,“ dodává Jack Wilson.

Jako support vystoupí britská kapela Snayx.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články