Kim Gordon

2. 7. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Americká zpěvačka Kim Gordon přijede do Prahy. V MeetFactory vystoupí 2. července.

Od releasu The Eternal, poslední desky Sonic Youth, a následného rozpadu jedné z nejosobitějších kapel uplynulých několika dekád uběhlo už přes 10 let. Kim Gordon se (nejen) o tomto období, které odstartovalo na začátku osmdesátek, kdy kapelu založila po boku Thurstona Moora a Lee Ranalda, rozepsala ve svém bestselleru Girl in a Band. Knihu, a především dlouhou a formativní životní i hudební etapu, uzavírá příznačně slovy „I know, it sounds like I’m someone else entirely now, and I guess I am“.

Rozpad kultovní kapely (kterému předcházel rozpad manželství s Moorem) jí dal prostor realizovat se nejen v psaní, ale i filmu a především ve výtvarném umění a experimentálních hudebních projektech Body/Head a Glitterbust. Jako blesk z čistého nebe pak v roce 2019 přišlo její vůbec první sólové album No Home Record, album plné drtivých korozivních beatů, hlukových textur, disonantních kytar a fragmentovaných textů, inspirované no wavem, devadesátkovým hip hopem, footworkem, free jazzem i soudobou avantgardní elektronikou.

Letos na něj navazuje novou deskou The Collective, která vychází 8. března u Matadoru. „On this record, I wanted to express the absolute craziness I feel around me right now,“ shrnuje Gordon. Nahrávku bere na turné po evropě s červencovou zastávkou v MeetFactory.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články